Субота, 20.04.2024, 10:29

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

(9.11-22.16.2015)

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки,  а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Учителі української мови і літератури Арікова Т.С. та Гайдаржи О.Д. не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу. З нагоди відкриття Тижня української мови вони виготовили стіннівку на тему: «Найкраща мова єднання – українська». Саме назва цього колажу й стала девізом усього тижня.

18 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій завуч з виховної роботи Настрадін О.Г. урочисто оголосив про відкриття Тижня української мови, ознайомив з основними заходами, закликав брати активну участь як учнів, так і вчителів.

Бібліотекар школи та вчитель української мови та літератури  організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива». Вчитель-словесник Арікова Т.С. разом з учнями підготували літературну газету «З історії виникнення письма». Вже у перший день Тижня української мови учні 4класу активно долучились до конкурсу малюнків, завданням якого було зобразити відданість та любов до рідної мови. Відзначилися учні 7 та 5 класів які випустили стіннівки, а саме Гайдаржи Н., таЄремій І., Аріков А.

13 листопада відбувся усний журнал День української писемності та мови. Активну участь взяли учні 5, 7, 8класів.

10 листопада пройшов перший етап конкурсу з мовно – літературного конкурсу іім. Т.Г. Шевченка.

У рамках закриття Тижня української писемності та мови на черговій лінійці відбулася святкова лінійка.під час якої учні із задоволенням читали поезії про мову, розповідали про засновників української абетки Кирила та Мефодія. Зі словами вдячності за участь, підтримку і розуміння до глядачів звернулась учителька українсьської мови та літератури Арікова Т.С. Вона  наголосила на тому, що наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. Вона побажала усім любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, що жити за Словом, з якого почалася Україна, побажала всім утверджувати рідну мову та оберігати її.

Категорія: Новини школи | Додав: Администратор (28.11.2015)
Переглядів: 1195 | Рейтинг: 0.0/0