Як успішно підготуватись до ДПА
5 кроків психологічної підготовки
1. У своєму житті ми обираємо два шляхи: один широкий протоптаний тисячами ніг, інший – шлях крізь терни до зірок – зірок усередині самих себе, це процес поступового розвитку, який починається зсередини й поступово переходить до навколишнього світу, однолітків, друзів, рідних. Це шлях успіху.
Що потрібно для успіху:
- Додаткові кроки;
- Додаткові зусилля;
- Сміливість рухатися в вперед;
- Уміння долати прешкоди.
Зроби свій перший крок, із якого починається твій великий шлях! Ми чекаємо на те , що ти успішно складеш ДПА!
2. Якщо ти хвилюєшся перед ЛПА, знайди можливість побути наодинці із собою. Заплющ очі та зроби кілька глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляй при цьому, що вдихаєш цілющий кисень, енергію, а видихаєш хвилювання, невпевненість. Відведи кілька хвилин на приємні спогади. Вміння долати стрес – це тренування до випробувань, яких не можна уникнути у великий школі життя.
3. Вдало підготуватись до ДПА, подолати невпевненість, лінощі, страх – це теж маленька перемога на великому шляху життя. Дозволь собі мати далеку й високу мрію про майбутнє, вчися досягати її. Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.
4. Налаштуйся на позитивний результат. Ніколи не слід думати про те, що можеш не впоратись. Повір у себе, щоб виграти.
5. Пам’ятай: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблем. Успіх завжди з тим, хто його прагне!
5 принципів самоорганізації під час підготовки до складання ДПА
Перш ніж починати роботу, потрібно усвідомити, що треба зробити, скільки це зайняти часу, визначити порядок роботи.
- Складай графік підготовки на щодень і фіксуй навіть найменші успіхи і досягнення. Випередження графіка зумовлює широку гаму позитивних емоцій: радості, успіху, впевненості у своїх силах.
- Приготуй усе, що знадобиться для роботи, щоби потім не відволікатися графіка.
- Першу годину можна працювати без перерви, а далі мають бути 5 – 10-хвилинні перерви через кожні 14 – 50 хв. Напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи.
- Якщо важко зосередитися на навчальному матеріалі, почни конспектувати, складати таблиці, логічні схеми. Цей процес унеможливлює часте й тривале відволікання уваги. Такий самий ефект має читання вголос. Після того, як тобі вдається зосередитися на ньому, можна повернутися до читання мовчки.
- Намагайся чергувати читання з обмірковуванням власних прикладів. Це запобігає монотонності, за якої стійкість уваги знижується. Зміна навчальних предметів під час виконання завдань також сприяє збереженню стійкої уваги.
Поради психолога учням та батькам
Завершується навчальний рік, наближається час державної атестації, незалежного оцінювання, і кожна сім'я, діти, їх батьки прагнуть зробити все можливе, щоб отримати високий результат. Проте у багатьох молодих людей ситуація іспиту спричиняє таку кількість негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку до іспиту та складання цього іспиту. Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії?
- Не скорочуйте час на сон.
- Залишайте час на короткий відпочинок.
- Налаштуйте себе на успіх.
- В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж зазвичай.
- Зосередьтесь не на відчуття тривоги, а на змісті своєї роботи.
|