П`ятниця, 26.04.2024, 14:25

Загальношкільна лінійка "Ми проти фашизму"

7 клас підготував виступ на загальношкільній лінійці

8 лютого День юного героя антифашиста

У цей день в 1962 році в Парижі під час демонстрації трудящих, які вимагали припинити війну в Алжирі, був убитий юний патріот Даніель Фері. А рік потому в цей же день в катівнях багдадської в'язниці був замучений іракський хлопчик 15-річний Фадил Джамал, однодумець свого батька, борець за комуністичні ідеї.

8 лютого 1943 в Краснодоні були розстріляні фашистами молодогвардійці Олег Кошовий, Любов Шевцова, Дмитро Огурцов, Віктор Суботін. Семен Остапенко. Також, 8 лютого 1943 року, у Франції, в Бефоне, були розстріляли п'ять ліцеїстів, що боролися проти фашизму на території Франції ...

Загибель цих юнаків викликала в серцях мільйонів однолітків на планеті почуття обурення і протесту. Ці події і стали приводом до того, що 8 лютого 1964 року юні інтернаціоналісти Москви звернулися до всіх дітей світу з листом. У ньому говорилося: «Ми пропонуємо день 8 лютого зробили традиційним днем пам'яті юних героїв - наших однолітків, день спогадів про безсмертні подвиги юних борців»

Пам'яті юних хлопчиків і дівчаток усіх країн, тих, хто боровся і вмирав за волю і щастя людей, присвячується день 8 лютого.

У грізні роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.. хлопчики й дівчатка стали в шеренги бійців - поруч з батьками й старшими братами. Відклавши недочитані книжки і шкільні підручники, юні патріоти взяли в руки гвинтівки і гранати, стали синами полків і партизанськими розвідниками, невтомно працювали в цехах заводів і на колгоспних полях, що надихаються однією думкою: «Все - для фронту, все - для перемоги».

Категорія: Новини школи | Додав: Администратор (17.02.2013)
Переглядів: 676 | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: